__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Středník

5. února 2017 v 0:49 | Avis
interpunkční úsečník
z 15. století

polovičatost
poptaná ve stejné době jako
klavichord
moderní golf
první pravidla pro zacházení s duševně chorými
mydlářství

n-sečnost, pevná a jemně unylá
pro skutečnosti které jsou si
podezřele blížPod řádky nebo ještě lépe úplně mimo ně (a malými písmeny, protože jde o úplný exkurz):
Vykřičník snad vznikl také v 15. století, ale dost se tehdy míjel se svým dnešním významem. Měl se jím vyjadřovat obdiv, později dokonce bolest nebo nedůvěra.
V 15. století vzniklo ještě "bratrstvo Ježíšovy předkožky", ale to už mi přijde… nesouvisející. Ale nezajímavé to není. Ježíš jako Žid měl pochopitelně být obřezán a jeho předkožka byla (je?) žádanou relikvií - nevím, jestli stejně pochopitelně. Mezi objevivšími se předkožkami byla jedna v Antverpách, kde potom právě vzniklo ono bratrstvo. Ale to není to nejpikantnější:
"Korunu všemu nasadil v 17. století teolog Leo Allatius, který ve svém spisku De Praeputio Domini Jesu Christi Nostri Diatriba ("Diskuse o předkožce našeho Pána Ježíše Krista") zcela vážně tvrdil, že pravá Ježíšova předkožka vstoupila spolu s ním na nebesa a nyní je vidět jako Saturnův prstenec.
Vzhledem k tomu, že viditelné Saturnovy prstence mají poloměr sto čtyřicet tisíc kilometrů, pasoval tím Ježíše na muže s největším pohlavím ve sluneční soustavě a pravděpodobně i v celém vesmíru. Katolickou církev samozřejmě posměšky na adresu Ježíšova pohlaví už v 19 století začaly poněkud otravovat. Vyřešila to tedy s grácií a citem, které jsou jí vlastní. V roce 1900 vyhlásila, že kdokoli, kdo něco řekne nebo napíše o Ježíšově předkožce, bude exkomunikován." (zdroj)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama