__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Leden 2015

Cigaretový chlápek

28. ledna 2015 v 21:40 | Avis |  Žiju
Podchod u nádraží. Muž sbírá nedopalky cigaret. Má tu dobrý rajón - spěchá se, pár rychlých šluků, pak holt zahodit, vždyť ve vlaku se kouřit nesmí. Naštěstí. Jinak by se tu neshromažďovaly, pročež by se tu nedaly sbírat a on by si už vůbec nikdy nezakouřil.

Třeba je to jen tak, z hecu, nebo je to sázka. Možná ho poházené vajgly ničí, prolézají mu žilami (těmi velkými) a drobí za sebou zrnka zčernalého znechucení, až nemůže jinak, než je všechny posbírat. Možná si je večer vyrovnává do řady a přemýšlí, jaké rty se jich dotýkaly. Tyhle byly určitě úzkostné, dívčí a překryté hutnou rtěnkou - jen najít tu šmouhu po ní. Možná to dělá jen kvůli tomu bádání, možná pak těm rtům nadává. Spílá jim, proč kouří a že to není zdravé, a představuje si, jak jsou zase pevně semknuté k sobě. Možná.

Muž sbírá nedopalky cigaret. Později je nejspíš dopálí. Hledá zaujatě, pečlivě, horlivě. Vlastně mechanicky. Má nepřítomný výraz a ruce příliš zmámené na jemnou motoriku. Nevýraznou větrovku. Kšiltem zakryté čelo. A u neforemných džín zadní kapsu plnou zbytků cigaret.

Já mám zadní kapsy u kalhot prázdné, nikdy do nich nic nedávám. Nekouřím. Ale v tom podchodu stojím taky.