__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Květen 2013

Uvědomění

5. května 2013 v 18:04 | Avis |  Žiju
Svět jsou struktury, na které se nemohu zlobit jen proto, že je nechápu. Ať už se snažím je pochopit či nikoli, musím mít stále na paměti, že jsou mě jako pavoukovi sítěmi, jejichž podstatu nikdy nezměním a to nejen proto, že nemůžu, ale i proto, že jenom díky nim mám svoje místo v prostoru.
Musím existovat právě kdesi uvnitř těchto struktur, otázkou tedy není prostor a má spokojenost s ním, ani bytí samotné. Stačí najít kousek pavučiny a na něm se uchytit k vlastní spokojenosti. Vzhledem k mojí nedospělosti zatím nemám možnost volby kousku pavučiny, tudíž to jediné, co mi zbývá udělat a co jsem měla racionálně udělat už dávno - vymezit se vůči tomu kousku pavučiny, vzít na vědomí, že jsem zcela oprávněně jeho součástí. Že nejsem jen vrstva prachu, která se tiše zvětšuje, čekajíc na to, až bude utřena. Nejsem, abych vyrovnávala tlak, abych byla zosobnění ústupků svých rodičů, abych chápala všechny problémy a řešila je. Jsem, abych byla.
A když jsem, měla bych si klást otázku - a to mnohem častěji a dříve než po patnácti letech života - co mi chybí ke štěstí.