__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Včerejší depka má taky právo tu být, ne?

5. listopadu 2012 v 21:42 | Avis |  Žiju
Cítím se prázdně, vyčerpaně, nesmyslně. Jako vysátá fraška, jako imitace svého já, které už je pryč. Jako podvodník sebe sama i ostatních. Jako podvodním už jen tím, že existuju a nejsem lepší, než jsem. A že se zdám být lepší, zatímco nejsem.

Je konec podzimu. A mě táhne na patnáct a je mi to jedno, jen dál utíkám vedle kolejí plná nechuti sama k sobě. Zakomplexovaná, neopravitelná, nezajímavá, obludná a plná bludů. Podávám Ti ruku, podávám ruku celému světu a přeju si, abys vyčetl z mých očí, jak zkažená jsem, abys ode mě nic neočekával, abys mě nepřeceňoval. Jenže nikdo nedokáže vyčíst z mých očí to, co v nich čtu já.

Nemít tak tyhle zasraný pocity. Umět se bez nich obejít. Cítit teplo uvnitř sebe. Nebo za ním jako vlaštovka moct odletět.
Jenže já se vážně vidím jako bezcennou trosku. A v temnotě a chladu nocí stejně vynikám jako největší zlo a do prosvětlených rán se nehodím. A sama sobě soudcem dávám si doživotí. Tak lehce, tak s grácií, jakoby snad o nic nešlo, jakoby to bylo fuk. Jenže pro mě by být nemělo.

Je konec podzimu. A já obdivuju nynější přírodu, soucítím s ní a mám pocit, že cítím úplně to samé, co prožívá ona. Když nechává hnít plody své práce, ba co hůř, nejen své. Když všechny krásné barvy promění v hnědou jednolitou plochu. Když odchází a ví, že po ní zbyde to, co se hodí už jen pro sníh a ledovou krásu.
Pro Zimu, která promění podzim v prah, aby z něj pak mohla stvořit jaro.
Jenže já nechci padnout v prach, aby ze mě mohlo vzejít něco lepšího.
Já chci tím lepším být, já se chci tím lepším stát.

Avis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Berry Berry | Web | 8. listopadu 2012 v 20:11 | Reagovat

Podzim je prý čas depresí. Přitom mě naplňuje pozorovat létající listí, kopat do něj, chytat létající lístky. Možná si potřebuješ jen dáchnout, jako zvířata zimním spánkem, a na jaře budeš mít sílu prorážet beton jako sněženka. Třeba i dřív.

2 Vendy Vendy | Web | 16. listopadu 2012 v 20:58 | Reagovat

Avis, to je moc nádherně napsaný.
A myslím, že se tím lepším člověkem staneš. Jestli je ti teď smutno, může být ročním obdobím. Někdo miluje podzim, jiný zase jaro. Každé roční období má něco do sebe...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama