__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Čas je jako oxidační číslo - ve skutečnosti neexituje

1. listopadu 2011 v 23:09 | Avis |  Žiju
...

Páni, měla bych se stydět. Aktivitou teda zrovna nepřekypuju. Nejspíš syndrom vyhoření, co se týče mých výlevů a lehkého uvažování tady na blogu. Občas chci tak moc něco říct, jenomže pak zjistím, že už jsem to tady řekla...

Vůbec mě unavuje ten stereotyp! Každý týden se podobá tak děsivě moc tomu předchozímu... "V životě se nemůžeš vrátit a udělat něco jinak." - ale mě momentálně přijde, jako by můj život byl páska, co se pokaždé v neděli smaže a přehrává novou, naprosto shodnou nahrávkou...
Už zase vyčnívám, snad - možná - určitě, že i vyčnívat chci (asi si tím něco řeším, protože k řešení toho mám mraky!), ale baví mě věci zpochybňovat, pokládat otázky, které podkopávají to, v co tak pevně věříš. Otázky, co tě nutí přemýšlet.
Fascinuje mě a zároveň šokuje, jak se lidí kolem mě tak moc upínají k myšlenkám, které jim byly opakovány, jak si nejsou ani schopni připustit, že je třeba všechno jinak. Proč se někteří lidé bojí i experimentovat v hlavě?
Proč jsme uvězněni sami v sobě? K čemu by nám byla křídla a ploutve, když bychom se je stejně báli použít?
Proč někteří lidé nejsou ochotni ani mluvit o tom, že smůla a štěstí neexistuje, že my sami možná nejsme sebou, že se Země netočí kolem Slunce?
Lidstvo je lidstvo a každý z nás je pro lidstvo ničím, jenom my sami pro sebe máme hodnotu. Tak proč se bojíme přemýšlet víc, než jak by přemýšlela figurka na šachovnici?
"Nemůžeš říkat, že oxidační číslo neexistuje. Oxidační číslo prostě EXISTUJE! Bez něho by prvky..."
Proč si myslíme, že je tu vesmír pro nás? Copak nám nestačí, že jsme tu sami pro sebe? Bez nás by se vesmír klidne obešel, my jsme jenom další bojovníci v řadě. Je krásné, že my jako lidstvo jsme bestie toužící po poznání, že jsme posedlí touhou vše vysvětlit, zaškatulkovat a zapsat do vzorců..
Ale co z toho, lidi, co z toho?
P.S.: Můžu ztratit i toho, koho jsem nikdy neměla?
Avis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Berry Berry | Web | 23. listopadu 2011 v 16:03 | Reagovat

Nemám co dodat, řekla jsi všechcno a mě nezbývá, než hluboce přemýšlet. A ta otázka mě dostala. Chtěla jsem vyhrknout, že přece ne, ale už si tím nejsem tak jistá...

2 Nobody Nobody | E-mail | 6. prosince 2011 v 21:08 | Reagovat

Ze "... jenom my sami pro sebe máme hodnotu." - to je jiste tvrzeni, ktere svou pravdivost sotva zpochybni, presto je treba doplnit (domnivam se), ze abychom "sebe sama" vubec jako "my sami" mohli chapat (a tak sobe nejakou hodnotu meli moznost priznat), je nutne vymezit se prave jako ten nekdo, kdo tuto hodnotu muze mit - a to nelze, pokud budeme chtit byt "sami pro sebe"; i tu samotu je mozne si uvedomit jen tehdy, kdy se nam jako samota vyjevi. Take proto si nemyslim, ze kazdy z nas je pro lidstvo nicim. Spise bych se pozastavil nad tim "lidstvem" (neni to treba jen takovy sociologicky/vedni pojem, ktery sam o sobe nerika vubec nic?).
A k tomu, zda je mozne ztratit nekoho, koho jsme nikdy nemeli - co to znamena nekoho mit? Muzeme vubec nekoho mit? Nemuzeme spise s nekym jen byt? Protoze "mit" lze jiste nejakou vec - ale mit nekoho? Mit nekoho "Druheho"?
Jinak ale uvahy super! Jen tak dal ;-)
(BTW k tem "pravdam z opakovani"; jisty citat tvrdi - ovsem uz nevylovim adresu zdroje - ze i smrt je jen dusledkem zvyku, totiz ze kazdy jednou umreme proste proto, ze to tak delaji vsichni. Takze: co takhle se rozhodnout zkusit - az jednou - proste neumrit? ;-)

3 Avis Avis | 10. prosince 2011 v 13:33 | Reagovat

[2]: Moc děkuju za reakci... Donutila mě přemýšlet.

  K poslední větě, totiž jestli můžu ztratit i toho, koho jsem nikdy neměla... Nemyslela jsem "mít" v tom tvrdém, prvotním smyslu vlastnit... Ta věta by se dala přetransformovat třeba na: "Můžu ztratit i toho, s kým jsem nikdy nebyla, koho jsem neměla šanci "si získat"?
  Myslím, že jsem schválně použila slovo "mít". Ta otázka měla být natolik obecná, aby se na ní nedalo bez rozmýšlení ano/ne... Slovo "mít" se mi hodilo do "kšeftu". ;)

  Ještě jednou díky za komentář. :)

4 Nobody Nobody | E-mail | 29. prosince 2011 v 23:12 | Reagovat

[3]: Avec plaisir.. :o)
A ono se především možná ani nedalo předpokládat (vzhledem k charakteru textu samotného), že by slovo „mít“ mělo být chápáno v té „materiální“ rovině; a snad se i mě jen hodilo do kšeftu takové vysvětlení, které jej na tuto rovinu tím nejjednodušším způsobem (s)prostě „odložilo“.
S tím, co se nabízí „v kšeftech“ to zkrátka někdy nebývá slavné (tedy alespoň v případě mého „vysvětlení“ tomu tak nesporně je).
Pokud se nyní pokusím uchopit otázku v těch podobách, v jakých je nově nabídnuta, pak nezbývá než napsat, že svému záměru nezůstává nic dlužna; opravdu pak nelze odpovědět jednoduchým ano/ne.
Sám bych možná (při pokusu o její zodpovězení) začal tím (totiž ještě předtím, než bych se v tom zřejmě sám nakonec ztratil :o), kdy ztráta může být (nebo snad má být?) ztrátou, kdy dochází k tomu, že „se ztrácí“, snad i „povahou“ takovéto (možné?) ztráty – ale možná i tím, „kdo“ je ten, kdo vlastně ztrácí. Nebo snad proč vůbec ztrácí (pokud tedy), aniž kdy někdy „měl“..?
Ale co já vím..?

5 Avis Avis | Web | 8. ledna 2012 v 17:45 | Reagovat

[4]:
(Omlouvám se, jak dlouho mi trvá, než reaguju, svedu to na pololetní testy a tedy absence času a neschopnosti se zamyslet... ;))

Ale bylo to, aspoň mi to tak v mojí momentální náladě přijde, celkem pěkné (s)prosté odložení na jinou rovinu... :)
  Pokud se zamyslím nad otázkami v poslední části a pokusím se si na ně zodpovědět v jednom mém konkrétním případě, nad kterým jsem přemýšlela, než se v tom ztratila a položila zobecněnou otázku i sem..... Pak dojdu k názoru, že   ano. Ale je to takové lehce zpochybnitelné, plné vyjimek a poznámek, ale pořád víc ano než ne. :o)

A obecně. Po dlouhé chvíli přemýšlení.... nedocházím vůbec k ničemu. ;D Nesmrtelná otázka, pro tuto chvíli...

6 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 8:19 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama