__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Tresty smrti

26. března 2011 v 19:21 | Avis |  Žiju
Když mi bylo pět, věděla jsem, že trest smrti je špatný. Protože ho nelze vzít zpět, nelze vrátit život mrtvole. Teď už vím, že někdy nejenže není trest smrti špatný, je i jediným správným řešením.

Řeknu vám o jednom člověku, a varuju Vás, pohádka to nebude. Říká Vám něco jméno John Wayne Gacy? Mně to jméno nic neříkalo, protože umřel tři roky před mým narozením a byla jsem izolovaná od zpráv o jeho hrozných činech. Ale od začátku. Nejdříve byl obviněn ze zneužívání Donalda Voorheesa. Když se o tom dozvěděla jeho manželka, dala mu sbohem a Gacy ani jí ani své dvě děti už nikdy nespatřil. Nakonec byl odsouzen k 10 letům vězení. Byl podmínečně propuštěn a založil vlastní firmu a kupodivu našel ženu, která ho chápala jako příjemnou osobu a neodradil jí fakt, že Gacy je bisexuál a měl sex se svými zaměstnanci. Odradit jí dokázalo, až když John komentoval zadek jejího syna.

Gacy zabil více než třicet mladých mužů, které si bez výčitek svědomí zahrabával do svého sklepa. U soudu vtipkoval: "Nejsem vinen ničím horším, než že jsem provozoval bez povolení hřbitov". To je tak…OTŘESNÝ! Jeho poslední oběť Robert Piest zanechala v práci vzkaz, že "jde na schůzku s podnikatelem Johnem Gacym, který mu prý dá novou práci, a že se vrátí brzy". Nebyla to ironie osudu, která způsobila, že Piest se už nikdy nevrátil.

Gacy byl odsouzen k trestu smrti. Jeho poslední slova byla: "Polibte mi prdel."
Jeho chování nelze omluvit tím, že měl špatné vztahy s otcem a ani tím, že v 11 letec h utrpěl úraz hlavy. Umučil a znásilňoval tolik lidí, tolika lidem posral život. Kvůli tomuhle člověku trpělo tolik lidských Je těl a duší.

Myslíte, že by bylo správné zavřít Gacyho do vězení na doživotí? Když dáváme pokuty a zavíráme lidi do vězení, chceme dosáhnout jejich polepšení. Délka trestu vypovídá o tom, jak dlouhou dobu "potřebuje" zločinec k nápravě.
.
Doživotí tedy dostanou Ti, kteří se polepšit nikdy nemůžou? Každý se jednou může polepšit. Slyšela jsem, že v Americe jsou někde tresty typu 450 let. Je to "fér" řešení. Zločince izolujeme na dobu 450 let od ostatních, protože právě tolik let potřebuje na "polepšení". Je jasné, že když je lidské tělo schopné fungovat maximálně 130 let, že se zločinec nedožije termínu propuštění.
.
Ale je to podle mě lepší než říct člověku, že se nepolepší nikdy, že nemá šanci se dostat na svobodu. Ne z toho důvodu, že dáváme zločinci naději. To vysoké číslo, které si musí odsedět, ho bude nahlodávat. Bude ho nutit přemýšlet.

Zatímco zločinec s cedulkou doživotí si může hlavně říct, že ve vězení umře. A nemá motivaci ani důvod přemýšlet nad svýma otřesnýma činama.
Jenomže proč platit hrozným padouchům z našich daní pobyt v teple ve vězení? Některé lidi stejně už nechceme nikdy vypustit mezi sebe. Někteří si nezaslouží ani to právo moci se polepšit.

To už nejsou lidé, ale lidské stvůry. Gacy byl lidský stvůra. Necítil sebevědomí, smutek. Mučil, znásilňoval a zabíjel nevinné. Oko za oko, zub za zub? Trest smrti se dnes nepovažuje za akt pomsty, ale řekněte jedinou věc, která by měla být ulehčující okolností…

Když jde o to, jakým způsobem má odsouzený zemřít, jsem pro rychlé způsoby. Kdybych věřila, že po smrti žije naše duše dál (a zbylo jí něco z našich minulých existencí), dost možná bych svůj postoj změnila. Jenomže protože si myslím, že život máš jen jeden a exitus je exitus, je nejlepší, když "oni" umřou rychle. Ať co nejrychleji odejdou z povrchu zemského. Protože nejsme v době, kdy se trest smrti dává i těm, co neprovedli nic tak hrozného, nebo jsou jen na špatné politické straně. Dnes dostávají trest smrti opravdoví zločinci…..Které už ani nelze považovat za lidi.

Je spoustu brýlí, přes které se můžete dívat na trest smrti. Třeba ty, že smrt není trestem, ale vysvobozením. Pro zločince co vraždí je to trest. Oni necítí vinu a netouží po vysvobození. Chovají se tak otřesně hrozně nelidsky, že si dovolím tvrdit, že pro ně je vysvobození trest.

Myslím na oběti vrahů. Na oběti zločinců. Lidských zločinců. Na ztracené životy.
Kdybych tu měla boxovací pytel, boxoval bych ten pytel ta všechny lidi, kterým lidské stvůry ovlivnil život.

Jsou lidé, kteří říkají, že nejsme bozi a nemůžem rozhodovat, kdo jak skončí. Že jsme vrazi, když jsme pro trest smrti.

Klidně bych na sebe vzala tíhu, že jsem zabila, kdybych zabila vraha. Dala bych svůj jedinej mizernej život za to, abych ukončila život jedinýho hroznýho vrahouna. Myslela bych přitom na ty ztracené ubohé duše, které za nic nemůžou.

To "je" máme jako nechat, aby běhali po světě a vraždili dál? Zabít nevinného a tak těžce vinného, to přece není stejné!

Avis.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 26. března 2011 v 19:31 | Reagovat

Veď ten chlap musel byť totálne mimo... Trebalo ho zavrieť do blázinca a nie popraviť... Čo sa tým vyriešilo ? Ja tomu nerozumiem, prečo to ľudia robia, veď tým pádom iba zomrel ďalší človek . NIkto z nás nie je Boh, aby rozhodol, kto zostane nažive a kto si zaslúži smrť .

2 Avis Avis | Web | 26. března 2011 v 19:42 | Reagovat

[1]: Nevím, kde jsem vzala tak radikální názor, ale myslím,že ten vrah už nebyl člověk, protože necítil pocit viny a nehnul ani brvou, když znásilňoval ty lidi a zahrabával je ve sklepě.

  Mysli na životy, které zmařil a na životy, které by zmařil, kdybychom ho zavřeli do vězení a on by se za deset-patnáct let dostal ven s pomocí právníků a s ještě větší chutí vraždit a způsobovat bolest.

  Věřím, že už by se nepolepšil, že už by se nestihl stát člověkem.

  Nevěřím v Boha. Věřila bych v Boha, kdybych věděla, že o našich životech rozhoduje.
  Ale Bůh nechává žít vrahy. A i kdyby " Bůh " existoval, pro mě to už není Bůh, když přehlíží tak ohavné zločiny.

3 monča @ jája monča @ jája | Web | 26. března 2011 v 19:46 | Reagovat

:/ Nejsem věřící. Ale s tím souhlásím.. Nikdo z nás nemůže určovat, jestli má někdo žít nebo ne .. Na to právo nemáme.

Prostě by měl bejt zavřenej, zpytovat svědomí.. Ne být vysvobozený smrtí

4 Avis Avis | Web | 26. března 2011 v 19:57 | Reagovat

Hm. Zavřenej. Žít z našich daní a najímat si právníky, kteří by ho z něho nakonec vysekali. Myslím na ty oběti a jenom díky nim jsem tak proti.

  Jinak ano, chápu. Taky nesouhlasím s tím, aby se trest smrti dával každýmu. Ale když někdo je PROKAZATELNĚ vrahem desítek žen...

  To je právě to. Vy mi říkáte, že má zpytovat svědomí a né být vysvobozený smrtí.

  Jenomže já myslím zločince, co žádný svědomí ani mít nemůžou a smrt pro ně podle mě ani není vysvobození.

  Jak jsem napsala, klidně bych umřela jen pro to, abych zbavila svět jednoho h HROZNÉHO  sériového vraha. ;)

5 Alisa Alisa | Web | 26. března 2011 v 19:58 | Reagovat

[2]: NO však, keď necítil vinu, tak asi nebol v poriadku, nie ? Ja netvrdím, že by sa polepšil . Ja by som ho nechala pod zámkom a na poriadne silných tabletkách a terapii, to je to, čo by mu trebalo . A nie ho zavraždiť . O čo by som bola lepšia, ak by som to spravila ? Veď je to vražda za vraždu... Sprostosť .
V BOha neverím a nikdy som neverila . Ale myslím, že nikto nemá právo rozhodovať o živote toho druhého...

6 Elaatic Elaatic | 26. března 2011 v 20:07 | Reagovat

[4]: Ohánět se daněmi?! proboha, tak co, platíš za svoje bezpečí víš?!!! To se dá pochopit.. Navíc, pokud je to sériovej vrah a jsou jasné důkazy, právníci by mu nepomohli...

Klidně bys pro to umřela? A co takhle obětovat život někoho jiného pro to, aby nějaký vrah umřel, šla bys do toho?

7 Avis Avis | Web | 26. března 2011 v 20:38 | Reagovat

[6]:  Teď to moc nepobírám. Říkám, že bych šla do toho zabít vraha i za cenu ztráty vlastnáho života... A nepobírám, na co přesně se ptáš.. :)

  Já mám prostě jediný problém s tím, že by se mohlo stát, že by se zabil někdo, kdo by byl ve skutečnosti nevinný.

8 Lauren Lauren | Web | 27. března 2011 v 13:39 | Reagovat

Nedávno jsem přemýšlela nad tím, zda bych dokázala zabít nebo ne. A dospěla jsem k stejnému názoru, jaký jsi uvedla v předposledním, tučně zvýrazněném odstavci.
Sama přesně nevím zda je trest smrti správný nebo ne. Záleží na odsouzeném, zločinu, který provedl. Pro některého vězně je smrt osvobození, pro jiného třeba ne. Vše má svá pro i proti...
Napsala jsi to skvěle a výstižně, člověka to donutilo zauvažovat ;-)

9 Berry Berry | Web | 28. března 2011 v 18:38 | Reagovat

Moc se mi líbí nový design, hlavně s citátem.
Ke článku se mi už moc vyjadřovat nechce. Nejvíc jsem se vyjádřila u Žirafky. A i když tento příklad mě velice nahlodal, můj postoj nezmění.

10 Udo Udo | E-mail | Web | 29. června 2012 v 10:15 | Reagovat

Těším se na další články

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama