__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Chci být sněhovou vločkou...

1. prosince 2010 v 20:30 | Avis |  Žiju
...

Svěřím se Vám se svým novým snem: V příštím životě chci být sněhovou vločkou. Byla bych jedinečná, přitom tak stejná jako ostatní, a nikdo by mojí krásu a originalitu nedocenil. Připadala bych si stejně bezcenná jako v tomhle životě. Jenomže jako jedna jediná vločka bych také byla víceméně bezcenná.

Chtěla bych být vločkou, která spadne z šedivobílé oblohy se spoustou ostatních, stejně nedůležitých vloček, na zem. Která nebude znamenat nic, ale bude šťastná, že i ostatní neznamenají nic.
A že dohromady znamenají aspoň něco.


Něco, co přichází pravidelně, to, s čím se počítá. Že dohromady znamenáme něco většího, něco, kvůli čemu lidé vytahují šály a rukavice. Něco, co zasahuje do života všech organismů na místě, kde spadneme na zem.
Že dohromady můžeme něco dokázat.

Nechci být zázračnou vločkou, vločkou, která spadne někde, kde nikdy vločka nespadla, nechci být vločkou větší, barevnou, jinou. Nechci vyčnívat. Chci být obyčejná, tuctová s obyčejným, tuctovým scénářem života.

Nechat se unášet větrem, osamoceně a přitom s tolika vločkami... V Tichu. Vidět pod sebou velký kus Země, mlčet a sledovat, co říkají ostatní vločky. Třeba budeme mlčet všichni.

Spadnout na střechu rodinného domku, na vlak ujíždějící krajinou, do moře, na nastavenou rukavici malého dítěte, které se chtělo potěšit nějakou krásnou vločkou. Nebo, dovolte mi trochu morbidnosti, na tvář umrzajícího bezdomovce.
Na tvář umírajícího bezdomovce, který už nemůže ztratit, jenom získat. Který umírá, dívá se na miliardy vloček dopadajích na zem, vzpomíná na svůj život a říká si, že svět je krásný. Být tou vločkou, která ho zastudí na tváři. Být poslední věcí, co umírající ucítí. A pak s ním odejít do záhrobí.

Chci se stát bílou vločkou. Bílá barva znamená čistotu, neposkvrněnost. Chci se tedy stát malou neposkvrněností v tomhle velkém, lidmi znečištěná planeta Země.

Počítám s tím, že zatímco mě, člověku, je jasné, co vločka prožije, až budu vločkou, budu všechno objevovat. Je mi líto, že si asi nebudu pamatovat na svůj minulý život, na tenhle blog, na to, jak moc jsme chtěla být sněhovou vločkou.

Počítám s tím, že až budu padat na zem na hlavy Vašich dětí a střechy jejich domovů, nebudu vědět, že je svět tak krásný, že jsem si přála v tu chvíli, kdy padám unášena větrem, mlčet, že jsem chtěla vzpomínat na svůj lidský život. Budu řvát do světa, že jsem, budu unášena větrem uhýbat střechám budov, hlavám lidí, vrškům patníků. Budu žít.
Co na tom, že já - vločka svůj život prožiju život jinak, než jsem si to vysnila? Stejně se moje lidské já v hrobě usměje a po srdci se mu rozleje krásný pocit, že se mu splnil sen.

Doufám, že až budu s miliardami sestřiček a bratříčků dopadat na zem a dohromady způsobíme kalamity a radost všem dětím, popřemýšlí lidé nad životem sněhové vločky, nad tím, jak je osamocená, jak si přeje, aby lidé záviděli sněhovým vločkám jejich život.
Doufám, že až bude padat sníh, tedy budou padat miliardy vloček a mezi nimi já padat k zemi, že alespoň jeden člověk vztahne ruku k nebi a pomyslí si, že život je fajn a jaké by to bylo být sněhovou vločkou.

A že až tomu človíčkovi spadnu na dlaň, pomyslí si, jak je ta vločka krásná a originální a nechá jí roztát na své ruce.

Avis

P.S. - Mám pořád příšernou náladu. Jak můžou vypadat Vánoce v rodině, kde se všichni hádaj a neustále zní buď "Drž hubu" nebo "Tak se teda rozvedem, poď si sednout, rozdělíme si děti, majetek..." ?
P.P.S. - Nezapomeňte, že I prohra může být vítězství. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 14laura 14laura | Web | 1. prosince 2010 v 20:59 | Reagovat

Pěkně napsaný:)
A máš pěkný dess:)

2 snowy-christmas snowy-christmas | Web | 1. prosince 2010 v 21:25 | Reagovat

Pěkný článek. *-*

3 Kája Kája | Web | 2. prosince 2010 v 16:53 | Reagovat

8no rozumím ti, akorát tik tomu přifám ještě jeden důvod. Nebudu muset přemýšlet, jedinou mou starostí bude, potěšit lidi v zimě svou bílou peřinkou, která zakryje vše zlé. Btw. Ty věty typu "Drž hubu" slýchávám doma stále ménně často. Táta se totiž stále ménně často vrací domů....:( "Tak se se mnou rozveď ty hajzle, když ti tak vadím!!!!"
Zabíjela bych....

4 Ookami-Kyuu Ookami-Kyuu | E-mail | Web | 6. prosince 2010 v 13:56 | Reagovat

To mi připomíná... I o kapku stoupne moře...

Jsem ráda, že má někdo na Vánoce v rodině konečně stejný názor, jako já, nebo alespoň podobný...
Být sněhovou vločkou by bylo krásné... Nevím, kam jsem to tehdy psala, ale taky mě jednou napadla taková myšlenka... Ach jo, vločky se mají...

5 Berry Berry | Web | 6. prosince 2010 v 15:41 | Reagovat

Krásné zamyšlení nad životem vločky. Padat okouzlena světem, působit radost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama