__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Srpen 2010

Dnešní svět je tak...

29. srpna 2010 v 20:01 | Avis |  Žiju
... Nevyvážený, smutný, krutý a krásný zároveň.

Jsem smutná, protože vím, že tolik lidí nemá přístup k pitné vodě, že o tak moc dětí, které za nic nemůžou, se nestarají rodiče, protože vím, že tolik dětí umírá, že tolik lidí nikdy nemůže udělat něco pro sebe, že je tolik rozvojových zemí, které se "rozvíjejí" tak jak se "rozvíjejí" a že tolik lidí týrá zvířata - nevinná zvířata.....

Zkrátka lituji všech existencí, které nikdy neměli šanci na lepší život. Lidi, kteří se narodili na špatném místě ve špatnou dobu, nebo dětí, které se nenarodili vůbec. Je mi z toho tak.... nanic. Já tu sedím na kvalitní židli, jsem tlustá z Mecdonaldu a KFC, mám zapnuté rádio a počítač a stěžuji si na jídlo ze školní jídelny. Je mi nanic ze mě, a vůbec z celého světa.

Začíná školní rok a já si říkám: "Kéž by ještě dva-tři měsíce... mě se tam vůbec nechce." - Měla bych si laskavě uvědomit, že je tolik dětí, které do školy chodit nemůžou.

Čím jsem si zasloužila, že jsem se narodila tady, v České republice tak hodným rodičům a mám se tak dobře? Ksakru, nikdy to nepochopím... Co udělali děti v Africe, které mají AIDS, nemají rodiče a tak brzo mít rodinu a tak brzo tak tvrdě pracovat?

A tomu se říká "rozvojová země". Rozvojové. Hm. K zamyšlení. Nemocnice sto kilometrů daleko od osady, chudé rodiny nemající na léky, které mají moc moc dětí, aby aspoň nějaké přežilo, a aby se o ně někdo staral, až oni už pracovat nebudou moc. Špinavá voda, boty tak maximálně z petlahví.. Jak rozvojové.

Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi. - H. CH. Andersen.

Všední, obyčejný svět. Všední, samozřejmý zázrak - že jsme se narodili šťastně, že jsme zdraví, a díky Přírodě či bohu, že nám ten zázrak ještě neodepřela, když jsme tak... Hnusní.

Všední, obyčejní. Nikdo není víc, nikdo není míň.
Jen někdo žije prostě "jen" v zemi, která nosí přívlastek rozvojová.

Všední obyčejný svět.
Ha, ha, ha,
tak já jdu raději dodělat předškolní úklid. A zítra a pozítří jedu za doktory, ach jo. Mě se tam tak nechce... Ok, až tohle příště budu chtít říct, uvědomím si, jaké štěstí mám a jak je svět zízračný.... A budu žít šťastně až do smrti xD