__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Červenec 2010

Obyčejný člověk, obyčejný život?

20. července 2010 v 16:34 | Avis |  Žiju
...

Pan Paroubek dal námět k zamyšlení mnoha lidem, když prohlásil, že chce lepší život pro obyčejné lidi. Obyčejní lidé?

Já si nejdříve myslela, že obyčejný člověk je ten, který ráno vstane, prohodí pár slov o dnešním počasí, jde do práce, vrátí se z práce, uklízí, pracuje na zahradě a poté povečeří u televize, u které také mnohdy usne. Příští ráno zase vstane, prohodí pár slov o dnešním počasí....
Ano, to by se dalo považovat za obyčejného člověka.

Obyčejný člověk se svým vlastním světěm, denní rutinou, svým vlastním štěstím, přáními, touhami a životem. Ale jak tedy vypadá člověk neobyčejný?

Existuje nějaký člověk, který nemá svůj vlastní svět, svojí denní rutinu, svá přání a svůj život? Každý má svůj život, který je obyčejný. Každý dostal svůj jediný život, svůj obyčejný život. Možná, že znáte někoho, o kom byste prohlásili, že má neobyčejný život. Kdo by to byl?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Podle mě neexistuje neobyčejný člověk, neobyčejný život....
Každý život je obyčejný. Každá moucha, každá slepice, každý ptakopisk, každý člověk. Všichni mají obyčejný život. Každý mají stejný život. Nikdo nemá víc, nebo míň.

A co je v našem životě (podle mě) neobyčejného? Neobyčejné jsou zážitky. Letět v letadle, západ slunce, 1. den ve škole... Každý chápe obyčejnost a neobyčejnsot trochu jinak. Každý zážitek může být stejně tak obyčejný jako neobyčejný.

Proto si myslím, že neexistuje neobyčejný život. Pokud si myslíte, že neobyčejný život je život populární zpěvačky, zamyslete se nad tím, co je na tom neobyčejného. Jasně, bylo by pro mě nesmírně neobyčejné zpívat před plným sálem a objíždět svět, ale je to pro mě neobyčejné jen proto, že mě se tohle nikdy nestalo, ani nestane....

Tvrdit, že populární zpěvačka má neobyčejný život..... Závidíme?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ničí život dostatečně neznáme. Kdybchom znali, rozhodně bychom byli rádi, že máme ten svůj. Kdybych si měla svůj život, nechala bych si ten dosavadní. Jediné, co bych si možná brala od jiných by byly zážitky, jednotlivé díly života, stavební kameny, ze kterých se dá stvořit pokaždé jiný život.
Ale to bych okradla o ty zážitky ostatní.

Ne ne, všechno je nejlepší tak, jak je.

(Zatím, pro mě jako jedince, aneb vždycky nic nebude úplné, dokonalé... Nedokonalost je krásná, protože je normální, obyčejná. Dokonalost je k zbláznění. Protože pak už není co zlepšovat.)