__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Země Le désir

7. května 2010 v 10:00 | Avis
Takže tuhle jednorázovku jsem psala již před hodně dlouhou dobou, a dávám jí sem pouze s jednoho důvodu, který vám zaručeně neprozradím.. xD Obvykle sem své povídky nedávám, ale tahle tu bude a konec šmitec.. Psala jsem to zřejmě v říjnu 2009 na motiv mého snu, který si dodnes živě pamatuji. Vidím hodně věcí, které bych změnila, ale..

Malá země, země Le désir, se schylovala ke svému konci. Pomalu, ale jistě. Slunce vycházelo. První paprsky dopadly na hlavní město, město La peur. Město se probouzelo k životu. Nikdo nic nevěděl. Nikdo nevěděl, jak tradicky zkončí dnešní den. Všichny se bavili, smáli a dováděli. Nevěděli nic.

Pán, jménem Pluie, nastoupil do tramvaje X2Z a začal si číst noviny. Čekala ho dlouhá cesta, cesta do La peur. Bude první, kdo bude tušit. Bude tušit, ale bude stejně nevědomoucí, jako ostatní.
Pluie vystoupil. Vydal se na náměstí přes kvetoucí park, odkud jel autobus do Lapeur.

...Ocitl jsem se na náměstí. Bylo zde asi dvacet lidí, všichni čekali na náš autobus Dj7. Dnešní den vypadá jako ostatní, zřejmě se nic zajímavého nestane. Ospale jsem mžoural kolem.Rozhlížím se okolo sebe, pozoruji lidi stojící na náměstí. ... Zděsil jsem se. Myslím, že jsem se zmýlil ve tvrzení, že dnešní den bude všední... Musím něco udělat, ale.. To ostatní nevidí?

...Ano, on viděl. Viděl blížící se hurikán. Viděl záhubu...

...Začal jsem křičet. Křičet, že vidím hurikán. Koukali na mě jako na blázna. Ale já jsem ještě před hodinou rozhodně blázen nebyl. Tohle je skutečnost, věřte mi!  Autobus Dj7 přijel k zastávce a na můj křik nikdo nezareagoval... Oni neví, že..?

..Ano, nevěděli, proto. Ach, oni tupouncí...

Rozjeli jsme se a já myslel, že se mi to všechno zdá. Bolela mne hlava. Všichni si četli noviny, časopisy nebo knihy. Začal jsem panikařit, ale nikdo, nikdo, ani jediný pasažér autobusu mě neposlouchal. Mobilní síť nefunguje.. Zoufalství. Jen já jsem viděl..

A viděl, jak se hurikán přibližuje, pomalu, ale jistě. Byla to záhuba, ale NIKDO si ničeho nevšiml. Hurikán se přibližoval a pomalu vše ničil. Nikde nic nevěděli. Jen tam, kde hurikán útočil a kde lidé umírali, věděli. Věděli, ale bylo již pozdě..

Když se hurikán ukázal hodně blízko, lidé procitli.

Procitli. Pozdě a rychle. Hurikán již zničil mnoho.. Ale lidé... Lidé ještě někde pořád netušili. Netušili svůj jasný konec.Hloupouncí, hloupouncí.

Lidé kolem mě začali volat: Stočte to! Jeďte pryč... Pryč od..

Ano, řiďič otočil prudce volantem a začal boj o život. Hurikán ničil vše. Zničil i město La peur. Město, kam mířil Pluie, je zničeno. Všední cesta se stala nevšední. Hororem.. Kdyby město La peur bylo prázdné, nebylo by to tak zlé. Ale ono je plné živých lidí! Vlastně... Bylo...

Pokoušeli jsme se ujet, řidič jel rychle, že rychleji ani nemohl.. Za chvíli vyhekl: Myslím, že dochází palivo! Zděšeně jsme se po sobě dívali.. Zatmělo se mi před očima.

Hurikán se blížil k autobusu, rychle a jistě. A... Autobus již není vidět. hurikán ho vcucl do sebe, kolem létají vytržené stromy.. V příští minutě hurikán "snědl" slunce....

Za chvíli promáčeného pana Pluieho vytahují mokrého z Tichého oceánu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 7. května 2010 v 20:46 | Reagovat

Poslední dobou píšeš samé smutné věci nebo se mi to jenom zdá? :-)? Ale povedené :-)

2 Ookami-Kyuu Ookami-Kyuu | E-mail | Web | 7. května 2010 v 23:56 | Reagovat

Není na škodu napsat znova, jak se mi to moc líbí, jak je to napsané, podané, i samotný sen... asi bych to taky chtěla zažít, i když jen v noci pod svou přikrývkou...

3 Vendy Vendy | Web | 8. května 2010 v 20:49 | Reagovat

Je to zajímavé, katastrofické, depresivní - líbí se mi některé tvoje slovní obraty, třeba " v příští minutě hurikán snědl slunce", to bylo výborné.
A to je inspirace snem? Páni, takové sny bych nechtěla mít... asi tam byl ten pocit, že se blíží neštěstí, ty se snažíš neštěstí odvrátit a nikdo neposlouchá. Teda, tak mi to připadá...

4 Martin Martin | E-mail | Web | 1. října 2011 v 21:26 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama