__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Škola

13. května 2010 v 20:54 | Avis |  Žiju
...

Pozdě, ale přece jen na téma škola. Tento článek je myšlenka autorky v depresivní náladě...

Chce to duševní klid. Každý den děláme spoustu věcí, které ve skutečnosti nejsou  VŮBEC  důležité. Někteří dělají takové věci neustále. Smutné. Říkám si, jestli povinnost školní docházky je tak "důležitá". Pro chod státu určitě, pro jedince určitě...

Ale všechno má svá ale. Učitelé žáky hodně ovlivní. Učitelé se o nás, žáky a studenty, starají několik hodin týdně, ovlivňují nás, učí nás. Měli by nás učit. Škola mě vždycky šíleně bavila. Dříve mě bavilo všechno. Bylo to moc hezké období. Ale už skončilo.

Teď mě nebaví v první řadě nic a až v druhé všechno. Všechno se to ve mně pere. Chodím na gymnázium bez zaměření, což mě hodně poznamenalo. Nevím, co chci dělat, až budu velká. - Mám sny, mám přání, ale neumím je srovnat se svými možnostmi + poslední dobou jsem dost pesimistická vůči sobě.

Ksakru, co se to stalo? Já už nejsem já. Já už jsem někdo jiný, strašně mě to štve. Jenomže já nevím, jaká jsem teď doopravdy já. Pere se to ve mně. Připadám si jako chvíli před Velkým třeskem. "Otřesný" pocit.

Všichni učitelé se nám snaží co nejvíc vetřít svůj předmět. Ptám se sama sebe, jak se člověk stane učitelem. Někdy je i poznat, že to člověka prostě NEBAVÍ, nebaví ho učit ty malá děcka. Tedy nás. Někdo učit neumí. Nevím, jak je ideální učit děti, studenty, ale mám několik případů, o kterých můžu říci, že to rozhodně dobří učitelé nebyli.

Jenomže učitelé jsou učitelé. Jsou to sládci a my jsme pivo, které vaří. A pivo je hořké, že?

Říkám si, jak by to vypadalo, kdyby školní docházka nebyla povinná. Já osobně bych chodila do školy. Kdyby škola nebyla povinná, zřejmě by se daly vybírat předměty. A tím pádem i vyučující. Já bych chodila na všechny předměty, i matematiku.. Ale nechodila bych na FYZ, VOB a DĚJ. Ty profesoři jsou hrozní a jejich předměty my zato nestojí. To raději sama zjistím, kdo to byl Alexandr Makedonský, než poslouchat špatný výklad a učit se z učebnice něco úplně jiného než co chce. Je to v prdeli, a to bez omluvy. Prostě to tak je.

Jenomže to by stát neměl žádnou kvalitu, celé kontinenty by se hroutily. Je to takhle lepší, být v povinné docházce, je mi to jasné. Ale prostě mě to štve. Musím poslouchat každý den ty neuvěřitelné kecy. Nic nevysvětlí, stejně se potom bichluju z učebnic. Nebylo by rovnou lepší samostudium?

Proč chodím do školy? Abych se vzdělala, abych měla lepší zaměstnání. A proč chci mít lepší zaměstnání? Abych měla co nejhezčí plat, a proč chci mít hezký plat? Abych si užila život?
Život je věčné dolaďování a koncert nezačíná nikdy, to řekl.. Nevzpomínám si.

Říkám si: Se na to můžu vysr...

A není to pravda?
Proč tak naštvaná? Jednoduše, dostala jsem plný počet z zkoušení. Kdo neví, že plný počet je pětka, tak teď už to ví. Učila jsem se, fakt. Byla jsem stresovaná a potom.. Šok. Měla jsem děják tak ráda. Teď ho nemůžu vystát. A já fakt nechci propadnout z dějepisu. Je to ubohé. Říkám tohle. Tohle bych nikdy neřekla JÁ, protože to NIKDY nepotkalo takovou šílenou, mladou učitelku.

Všechno je jednou poprvé.
Tak se nedivte, že se tu tak vylívám. Můžu to případně přiřknout horečce. Jsem jako v ohni. Jako nepoctivá, žebravá a beznadějná čarodějnice upálená na hranici.

Tak zas někdy příště,
snad s lepší náladou,
(Nyní závislá na tomhle songu)
Avis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bojíš se smrti?

Nepřemýšlím nad ní. 4.5% (1)
Občas. 18.2% (4)
Ano. 40.9% (9)
Ani ne. 18.2% (4)
Já a smrt? :D 18.2% (4)

Komentáře

1 DomiQe DomiQe | Web | 14. května 2010 v 13:24 | Reagovat

Jo ten song je best :D

2 Zvejkaczqa* Zvejkaczqa* | Web | 14. května 2010 v 19:35 | Reagovat

Škole je důležitá, protože kdyby nebyla, tak bychom bez ní byly všici uplně blbý. Sice by to všem bylo uplně jedno, ale žili bysme jak v době pravěké. Takhle se aspoň dozvídáme nějaké zajímavé informace, které se nám třeba někdy i budou hodit v životě. Ano, sice jsou tam nějaký předměty, který nás nezajímají, ale na druhou stranu jsou tam i ty, které nás baví, a o tom to je.

3 Žirafka Žirafka | Web | 15. května 2010 v 9:50 | Reagovat

Teď jsem četla http://my-pathetic-romance.blog.cz/1003/skola-te-nauci-zmetku a to mi přijde zajímavé (spíš myšlenka, když se to tak vezme, škola tak super není, jak si ji v 1. třídě vysníme). Ale promin. Co je to VOB? No nic. Jinak já mám teď taky trošku problém. Řekla bych, že trošku podobný, pětek jsem na gymplu už dostala, a když se učíš a dostaneš ji, tak to štve nejvíc. To pak nevíš, zda je lepší se na to vyto uplně, což je taky pětka, bo se jak debil snažit a taky 5? nefér, když pak někdo nic neví a okecá to za 2 (to se mi stalo, je ti z toho blbe, jak je svet nespravedlivej).

Když jsem přešla na gympl (jo jsem  na něm 2. rokem ted no :D) a taky se to ve mě mísí. Sem taky na bez zaměření. Jen trošku zameření na jazyky, co ž jsem netušila. takže máme 3 fj a 4 aj. Ajá jsem na jazyky tupá. Štve mě, že promarnujeme čas něcím, co je nanic. Učitelé jsou prostě vštišnou jen "...", co si myslí, jak je jejich předmet super a jak někoho nemuze bavit, že. Štve mě to. Pětku ti nepřeju, snad to dáš, to já min. pololetí z chemie: 5,4,5 - a vytáhla jsem to v pol. na 3. Ale já se tak klepala... FAkt kdo nezažije, nikdy nepochopí, dá se vše. Gympl je tak tšoku na nic. čím dál víc mi připadá, že je to přesně to, jak v tom filmu GYMPL. Uplně... (jo a sory, že píšu jak debil)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama