__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Mořský koník 2010

8. dubna 2010 v 16:52 | Avis |  Žiju
Vy, kteří mě znáte až z tohohle blogu a neznáte (tím pádem) můj blogový rozjezd (blogovala jsem ještě dva roky jinde), nemůžete vědět, že mám psoriázu. Musím Vás zklamat, není to nakažlivé. Jsou tam jiné faktory.. Dedičnost.. Bla,bla.. Vlastně je to stejně jedno, tohle jsem psát nechtěla. Nechtěla jsem ze sebe dělat chudáčka ani prašivce. :D Za to se nepovažuji. Nechci, aby smyslem a náplní mého života bylo tlachání o tom, jak jsem na tom zle. Mám jenom něco, co nemají ostatní a co se proto nedá označit za normální, a protože se stav tohoto lepší (skoro jenom) u moře, jezdím na ozdravné pobyty nesoucí právě název Mořský koník.

Mořský koník je pro chronicky nemocné děti, pojištěné u VZP, více TADY, na stránkách Mořského koníka. Pobyty jsou třítýdenní, v Řecku nebo Chorvatsku...
Rekrutují se ale úspěšně i zdravé děti (edit 2011: no, evidentně občas i děti neexistující :D), takže dochází k prima chvílím, kdy tyto - vzhledem k okolnostem trochu nešťastně a směšně - konfrontují ty nemocné, cože to mají za problém, že berou prášky, mají fleky na kůži apod. :D

Již minulý rok jsem jela na Mořského koníka, kterého pořádá VZP. Byly to pěkné dny. Proč? Ne, že by pobyt byl taková extáze, to tedy ne, ale ta izolace od běžných dnů a dalších běžností byla skvělá. Nadto je to taková poučná lekce. O lidech.

Měla jsem vedoucí, která tam byla jako na dovolené, nic jí moc nebralo a myslela si o nás své, nebo se tak alespoň tvářila. Na vedoucí ale záleží překvapivě málo.

Minulý rok jsem tento rok tento článek napsat prostě MUSELA, ale tento rok jsem docela přemýšlela, protože pochybuji, že se ozve někdo z "mého" turnusu, ale zkusím to, když se minulý rok nasbíralo pár reakcí..

Pokud jedete poprvé, můžete se mě na cokoli zeptat ohledně MK, odpovím i třeba na e-mail nebo do komentářů, budete to mít přímo od účastníka.

Na jaký turnus jedete?
Já na druhý do Chorvatska.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 8. dubna 2010 v 21:06 | Reagovat

každopádně to není příjemná věc... něco podobného jsem jeden čas měl krátce na loktech a nohou, ale vyléčil jsem to :-)
nechci ti dávat naděje, ale mne pomohlo sluníčko a kameny... akvamarín a jantar...
kde to máš?

2 pavel pavel | Web | 8. dubna 2010 v 21:27 | Reagovat

promiň nemyslel jsem to zle, ani to nebyla zvědavost... pokud to chceš zkusit můžeš si pořídit zelený neleštěný akvamarín, dát ho do vody a tou si omývat ta místa... nejlepší ráno, můžeš tu vodu i pít... není to pověra, vyléčil jsem lidem i nevyléčitelný tinitus... ale neklapne to vždycky, každopádně to zmírní problém :-)

3 pavel pavel | Web | 8. dubna 2010 v 22:29 | Reagovat

nemáš se za co omlouvat, dobře vím, že pro holku to zrovna není příjemné o tom mluvit ... hezký večer, nebo dobrou noc? :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama