__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Škola? Ale ano, naštěstí

25. března 2010 v 22:04 | Avis |  Žiju
Kdo nic nezná, ničeho se nebojí. Když se nás v předškolním věku ptají, zda-li a proč se těšíme do školy, odpoví snad většina: Ano, těším se. Těším se, protože budu moci dělat domácí úkoly, učit se a budu ve škole mít kamarády. Ten, kdo se ptá, má většinou školu za sebou a proto se nejčastěji zasměje. Protože to už jsou vzpomínky a jejich síla.

A tal 1.9. jdete do vysněné a krásné školy. A poprvé se těšíte. Na lavici, hodnou učitelku/tele, spolužáky, učení.. Mně to vydrželo hodně dlouho... Nevím, jestli mohu tvrdit, že mě to OPUSTILO, prostě to asi jen SPÍ. A já jen doufám, že se ta ambicde hodlá v krátké době probudit.

Říkat ráno rodičům, že nechcete jít do školy, je jako házet hrách na zeď. "Mami, já dneska nepůjdu do školy." "Proč?" "Já nevím." Rodiče brzy ránou vstanou, aby Vám mohli oznámit, že už musíte vstát, že máte zpoždění a ať sebou konečně hodíte, protože jinak nestihnete vlak/autobus/školu (a v nejhorším případě sebe a svojí smrt).

Prázdný sud nejvíce duní. A učitelé mají zvláštní schopnost vyvolávat právě ty, kterým hlava nejvíce duní a při pohledu na slepu maou a ksicht učitele by se nejraději propadli. Jenomže to se nikdy nestane, protože škola je obyčejně, tady v ČR, postavena neuvěřitelně "kvalitně". Okna netěsní, v zimě je na chodbách a nejen tam zima jako v márnici a v lété zase vedro. A ještě ke všemu učitelé nejsou upíří typy a nesnášejí zatažené závěsy.
Strach ze smrti je trýznivější než sama smrt. Přece jenom, ve třídě je podobných ubožáků nebo inteligentů přece jenom dvacet třicet, takže nejste zkoušeni každou hodinu. Strach ze zkoušení je příšerný, objevuje se závrať z písmenek a číslic, šok z úhloměru a často také šok. A v tu chvíli pomůžou opravdoví přátelé. Kdo umí, umí. Samotné zkoušení nemusí být tak strašné. I když. Často je.

Na naší škole jsem viděla spoustu plus. Školní jídelna, která vaří dobře, organizovanost, učitele, kteří věděli o čem mluví..

A potom jsem si všimla, že je to trochu jinak. Všichni se snaží, aby byl řád, učitelka si "splete", že 8 x 5 = 41, ale nikdo jí to neřekne, protože by začla až histericky křičet. Uf, ještě že jsou suply celkem málo. Ale vysvětlit umí. Spolužák v lavici u dveří svačí a hraje hry, holka v lavici u dveří si stříhá nehty kancelářskými nůžkami a já přemýšlím, zda-li nemám nakreslit karikaturu té divné osoby za katedrou.

A to často také dělám. :D

Ale jsem ráda, že tu škola je. Protože kdyby tu nebyla, prohlásila bych: Já jsem blbá a byla by to pravda. Kdyby tu nebyla, život by byl úplně jiný, než jak ho znám. Měla bych méně svobody.

A co si Vy myslíte o škole?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 26. března 2010 v 14:41 | Reagovat

aha, tak to máte docela výhrodný, ikdyž 20 minut je fááákt dost málo. To my máme 35 (a víc, pokud není odpoledka), ale zase se tam nahrne celej gympl i základka, takže fronta je do 35-40, což je fakt dost, když končíme ve 20

2 Kája Kája | Web | 26. března 2010 v 22:25 | Reagovat

My normálně můžeme opravovat profesory a vůbec zase tak horzné to není, je postavena opravdu kvalitně a v zimě bývá teplo a v létě se větrá :) Akorát zrovínka naše třída sekunda ...má malou vadu strašně to v ní smrdí, je malá a furt se musí větrat, ještě že jdu příští rok do tercie :D
Jinak škola mi nevadí...Z ničeho moc hrůzu nemám protože matika je asi nejhorší předmět a ten mi zrovna jde a baví mě takže jsme relativně v klidu :-D

3 Radka Radka | Web | 29. března 2010 v 15:03 | Reagovat

s tim Zacem nahoře na tvym blogu..je to fakt dobrý..byla bych docela ráda,kdyby skočili. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama