__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Lhali jste mi

7. března 2010 v 18:40 | Avis |  Žiju
Jak bych to měla nazvat? O mně to není, ale jako povídka se to taky netváří... :D

Slibovali jste mi, že budu štastná. Že budu žít. Budu dýchat, běhat po loukách, v lese, trhat kytky a smát se. Že budu mít rodinu, která mě bude mít ráda, že se budu vzdělávat, budu chytrá a že prožiji šťastný život. Slibovali jste krásný, útulný domeček, hodné sousedy.

Říkali jste, že mě bude bavit žít. Že zapomenu na to, co jsem (ne)prožila předtím, že budu žít jen současností. A byli jste klidní. Lhali jste nám všem do očí! Proč? Ale z čáti jste měli pravdu. Všichni lidé prošli vašima rukama, ale většina žije, nebo žila současností. Nechápu je. Jsem sama?

Ale lhali jste. Narodila jsem se, ale ihned jsem začala postrádat Nebeský ráj. Ticho, klid a pohodu, to všechno jsem ztratila. Těšila jsem se na svět a dopadla jsem tvrdě na dno. Nic nebylo tak, jak jste říkali. Všude to smrdělo zatuchlinou, za vším se skrývaly peníze nebo slzy.

Lidé mi nerozumí a já nerozumím jim.

Chtěla bych tenhle rádoby život zreklamovat.

Ale jsou vratné a nevratné činnosti. A tohle je ta druhá možnost, že? Ksakru. Pláču, ale pláč nepomůže. Tohle není život. Co budu dělat?

Mám vše co potřebuji, ikdyž ne tak dokonalé, jak jsem naivně chtěla já. Škoda Ale mám rodinu a vzdělání, jsem zdravá a nemám hlad. A přesto chci víc, chci.

Jsem "jen" člověk. Patřím k celku. Jsem bestie, jsem člověk. Ničím přírodu a ještě ke všemu chci víc. A člověkem budu až do smrti.

Možná by bylo lepší se v případě případného příště nenarodit jako člověk.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 15. března 2010 v 18:36 | Reagovat

Tvé ticho a klid , přidám mou krásu. Víš kde to najdeš? Zajdi si do přírody,projdi se v lese, sedni si na rozkvetlou louku. Vnímej ticho, klid a krásu...

2 Avis Avis | Web | 24. března 2010 v 18:33 | Reagovat

[1]: .... A nesmutni, až uvidíš ceduli, že do roku 2017 tam má stát moderní sídliště... O_O

Pohledů je mnoho.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama