__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Zhnusena

15. února 2010 v 19:39 | Avis |  Žiju
Milá X,
je mi smutno. Má duše strádá. Nemyslím si, že tohle je život.. Protože svět se zbláznil. Zvykli jsme si na pohodu, komfort.. Myslíme si, že život je "štěstí", ale co to je, to naše štěstí?? Naivní peníze, za které můžete mít všechno? To přece není život...

A nebo ano?? Je tohle život? Ne, tohle není život. Tohle je prázdnota. Ticho, smutek. Smutek bez pláče. Selhal zákon - Naděje umřela a já ne. Žijou všichno. A doufají. Ale naděje to není. Chce se mi napsat: Sbohem, ale nedokážu to. Jsem slabá. A doufám..

Nechápeš? Představ si Zemi bez lidstva. Holé pláně, zvířata, slunce. Vichřice, hurikán, sníh, mráz..
Ráj.
A otevři oči. Vidíš Zemi, s lidstvem. Přeplněné silnice, umělost. Pohoda, luxus?? Tady slova nejsou potřebná. Kdo má oči dostatečně spojené s mozkem a mozek s očima, má šanci pochopit. (Pokud nepoužívá růžové brýle nebo příliš silný parfém..)

Jsme také zvířata. Nemá cenu říkat, že jsme něco víc. Byli jsme, možná. Ale zklamali jsme. Sami sebe i přírodu. Myslíme si, že jsme vládci. Ale jsme zvrhlíci.
Neměli bychom tedy říkat zvířatům lidé? Ne, už jsme jméno lidé přisvojili nám. Lidstvo..

Co jsme? Proč jsme takoví, jací jsme... A proč nejsme jiní?

Nikdy nebudeme jiní. Zničili jsme tuto planetu. A ničíme pořád. A chceme se rozvíjet - Chceme ničit i jinde. A jedinec s tím nic udělat nemůže. A myslíme si, že je to normální. Přitom tady není už nic normální. Všichni se potýkají s námi a my sami se sebou. A myslíme si, že peníze jsou "něco". Jenomže on je to jenom potisknutý papír. Nic víc.

Jenomže pro nás něco znamená. Komfort, pche. Zakládáme nadace pro zvířata a myslím si, co jsme. Jací dobří..

Jako bychom dávali zvířatům něco víc. Něco navíc. A přitom je obíráme. A všichno jen bezmocně říkají: Buďte rádi, Vy to ještě nezažijete. A co? Konec? Tohle je Ticho. Ticho před bouří.

(Proč přikládat přání pěkného zbytku dne??)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nightmare. nightmare. | Web | 15. února 2010 v 20:11 | Reagovat

nadherne napisane....ludia su hovada.... lakome hovada ktore nic a nikoho nerespektuju a pozeraju len na seba a vobec si neuvedomuju dosledky svojho konania...

2 Nef Nef | 15. června 2010 v 18:17 | Reagovat

Sama by som to nenapísala krajšie... =) Ľudia sa sami povýšili na Bohov.. =/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama