__Jsem-li objevena přes 3. deklinaci, ráda bych byla zpravena o tom, že jsem byla objevena... ;)

Smrt, podruhé

6. února 2010 v 10:00 | Avis |  Žiju
Jak vypadá smrt?

A existuje vůbec?. Ano, smrt ano. Ale Smrt? Možná.
Jak vypadá? Seděl jsi v obývacím pokoji. Popíjel jsi čaj, četl sis a smál ses. Byla neděle, seděl jsi v křesle, popíjel čaj a četl noviny. Na okenní rám dosedla vrána. Bílá vrána.
A pak přišla ona. Zaklepala na dveře. Dutý zvuk Tě drásal do uší, vyhnal Tvojí duši z ráje. Nic jsi netušil. "Dále!", řekl jsi a netušil, komu jsi odpověděl na klepání, které Tě vytrhlo z přemítání a pohody. Do Tvé duše se tiše, jako soumrak každý den, vkradl strach.
Vešla. Dlouhé černé vlasy se jí kroutily kolem širokých ramen. Probodla Tě svýma bezednýma jako uhel černýma očima. Otřásl ses.
Měla na sobě černé šaty. Zděsil ses, byla bosá, její vychrtlé nohy vypadaly děsivě.
Proč ses nezeptal, proč přišla? Proč? Odešel jsi s ní, neodporoval jsi, když Tě vzala za ruku. Neucuknul si, neprotestoval. Vrásky na obličeji, pohublá? Ne? Zbylo po Tobě prázdné křeslo, nedopitý čaj a otevřené noviny… Odešel jsi… A mně, bílému holubovi, nezbylo než odletět otevřeným oknem.

Smrt. Přijde pro každého. Tak krásná vymyšlená postava… Budu se jí zaobírat hodně dlouho, připravte se na to..
O smrti přemýšlet v mém věku není obvyklé. Jsem divná? Ha, ha, ha… Ano.. Prostě mě to baví, dává mi to moc věcí. Nechci život jen tak proběhnout, jako když někdo "spěchá na WC". Chci si ho užít. Pochopit smysl a podstatu žití. Chci vydat své myšlenky. Chci je sdělit ostatním. Chci znát Váš názor, ten mi dává další inspiraci a myšlenky. A chtěla bych, aby "tohle" ze mě nikdy nevprchalo. "Tohle"? Ano, dar takhle přemýšlet. Prostě se zastavit, poslouchat ticho. Zaletět si na Mars, Měsíc. Nabrat vzduch do plic. Vykřiknout si v duchu a jít. Jít dál. Jít dopředu. Pomalu, ale jít. A koukat dopředu, dozadu, vedle mě.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 6. února 2010 v 19:35 | Reagovat

To je moc hezky napsané.
Smrt je prostě tak záhadná...

2 Aprílčanka Aprílčanka | Web | 6. února 2010 v 19:55 | Reagovat

Ďakujem, že si odpísala :) som rada, že si môžem prečítať ďalšie články...
Podľa mňa písať v tvojom veku o smrti nie je divné... (teda- možno trošku :-D ) Ale väčšinou o nej rozprávať nechceme, lebo sa jej bojíme... ale to, či už sa báť máme, alebo nie, sa dozvieme až keď príde...
8-O

3 Karel Karel | 14. března 2010 v 13:34 | Reagovat

Smrt je jen slovo, kterým je nazvané ten akt konce ,kdy tělo umře. Není ani neexistuje žádná kostra v černé kápi s kosou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama